betboo yeni adresinden


>> G İ R İ Ş <<
SUPERBETİN385.COM YENİLENEN SORUNSUZ ADRESİ

betboo549 güvenilir bir online bahis oynama platformudur.

Türk futbolunun lokomotif ekipleri ciddi bir borç yüküyle birlikte yaşıyor. Buna rağmen bu dört kulübümüz transfer döneminde 51 futbolcuyu renklerine bağlarken, 716 milyon TL daha harcadı.
Ülkemizde yaz transfer dönemi geride kalırken yüklü miktarda borcu olan köklü ekipler Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor transfer harcamalarında yine cömert davrandılar. Bu dönemde Trabzonspor kadrosuna 17 oyuncu katarken, Galatasaray 14 futbolcuyla sözleşme imzaladı. Fenerbahçe 12 isimle anlaştı. Beşiktaş ise 8 oyuncuyu renklerine bağladı. Dört büyükler 51 oyuncunun kulüplere maliyeti, menajerlik ücretleri hariç 716 milyon TL’yi (115.5 milyon euro) buldu. Oysa bu kulüplerin sırtlarında ciddi borç külfetleri var.

DENETÇİ GERÇEĞİ ORTADA
Türk futbolunda bir süredir konuşulan “Dört büyükler batık” ifadesi aslında sadece bir söylem değil. Borsada işlem gören kulüpler, 3 aylık periyotlarla KAP’a bildirimde finansal raporlarını duyurmak zorundalar. Bu raporlarda kulüplerin ekonomik durumlarına dair veriler ve bağımsız denetçilerin bunları değerlendirmesi yer alıyor. Denetçi raporlarında Dört Büyükler için de aynı ifadeler yer alıyor: “Söz konusu durumlar bir şirketin borca batık şüphesini uyandıran işaretler vermektedir. Yönetim kurulları tedbirlerini almalıdır.”

KULÜPLERİN BU SEZON OYUNCU ÖDEMELERİ

F.BAHÇE: 37 MİLYON EURO
Eljif Elmas’ı 16 milyon euro’ya Napoli’ye satan F.Bahçe 12 oyuncu aldı. Bu transferlerin 6’sını bonservis bedelsiz gerçekleştiren Kanarya, toplam 37 milyon euro (230 milyon TL) ödeyecek. Sarı-lacivertliler geçen sezon yayın ihalesinden 160 milyon TL kazanmıştı.

G.SARAY: 35.5 MİLYON EURO
SON 2 sezonun şampiyonu Galatasaray bu yaz 14 futbolcu aldı. Sarı-kırmızılı kulübün kiralama ve oyunculara verilecek yıllık ücret ile imza paraları toplamı 35.5 milyon euro’yu (220 milyon TL) buluyor. Cimbom yayın haklarından aldığı 231 milyon TL’yi harcadı.

BEŞİKTAŞ: 27.3 MİLYON EURO
Kartal yaz transfer döneminde 8 oyuncuyu renklerine bağlarken, 5’i için bonservis ödedi. Bu transferler için siyah-beyazlı kulübün kasasından 27.3 milyon euro çıkacak. Beşiktaş sadece Bologna’ya gönderdiği Gary Medel’den 2 milyon euro aldı.

TRABZONSPOR: 15 MİLYON EURO
Karadeniz temsilcisi 16 yeni oyuncu aldı. Oyuncuların Trabzonspor’a maliyeti 15 milyon euro’yu buldu. Ancak bordo-mavililer önemli bir ihraç gerçekleştirdi ve Yusuf Yazıcı’yı rekor ücretle (16.5 milyon euro) Lille’e sattı. Bu parayla transferlerini gerçekleştirdi.

.

Bir önceki yazımız olan MODABET111.COM ARTIK YENİLENDİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BETBOO BENZER KONULAR:

SUPERBETİN385.COM  YENİLENEN SORUNSUZ ADRESİ

About betboo sorunsuz adresi
betboo yeni giriş adresinden siteye kolayca katılabilir ve üyeliğinizi başlatarak kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. betboo güncel adresi ile çalışarak sizde kısa sürede sitenin tüm ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.